“Warszawa była i będzie tęczowym miastem” – Trzaskowski podpisał Deklarację LGBT+

Prezydent Rafał Trzaskowski uroczyście podpisał Warszawską Deklarację LGBT+. To święto dla warszawskiej, ale i całej polskiej społeczności LGBT+, która jest prawdziwą bohaterką podpisania Deklaracji. Dlaczego? Od początku naszej pracy w Miłość Nie Wyklucza nad programem MNW Samorządy (kwiecień 2018), którego zwieńczeniem jest dzisiejsza uroczystość, to wszystkie osoby LGBT+ były w centrum naszego myślenia i działań – poinformowało na swojej stronie facebookowej stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza (MNW) – organizacja pozarządowa działająca na rzecz wprowadzenia “równości małżeńskiej dla par osób tej samej płci oraz budowania społeczności LGBT+ w Polsce”.

Przy podpisaniu dokumentu obecni byli przedstawiciele również innych organizacji reprezentujących społeczność LGBT+: Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja, Kampania Przeciw Homofobii i Fundacja Wolontariat Równości.

REKLAMA/Advertisement

– Chodzi o radość i dumę (pride) życia w tęczowym mieście, którym Warszawa była i będzie. Teraz już coraz bardziej oficjalnie i z coraz mniejszym strachem o bezpieczeństwo swoje i bliskich osób LGBT+ – czytamy na profilu MNW.

Jak powstrzymać pedofila? Pierwszy w Polsce poradnik dla rodziców! [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

 

Kilka tygodni temu, za portalem TVP Info podawaliśmy iż stołeczny radny Piotr Mazurek ustalił, iż Komisja Kultury i Promocji Miasta Rady Warszawy zdecydowała o obniżeniu budżetu na kulturę o blisko 50 mln zł, czyli 10 %. Jak powiedział radny, radne z POKO nie widziały tu problemu i doradzały instytucjom kulturalnym szukanie prywatnych sponsorów. Myliłby się jednak ten, kto uważałby że chodzi po prostu o ulżenie podatnikom. Pieniądze nadal będą wydawane, ale na inne cele.

REKLAMA/Advertisement

– Dom Spotkań z Historią, który w 2018 r. miał budżet około 9,7 mln zł, w tym roku otrzyma 5,6 mln, Muzeum Powstania Warszawskiego straci 600 tys. zł, poszczególne teatry, mając zwykle budżety po 2 do 7 mln zł, tracą po kilkaset tysięcy lub milion – mówił radny i dodawał, że pieniądze mają pójść na m.in. takie projekty jak Tramwaj Różnorodności, hostel dla osób LGBT+ czy karta LGBT+.

Foto: FB/@Miloscniewyklucza