14 lipca 2024
Wydarzenia

Wulgarne i obraźliwe gesty w stronę funkjonariuszy Straży Granicznej

Grupa migrantów na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze próbowała dostać się do naszego kraju wbrew przepisom. Cudzoziemcom wyraźnie nie spodobało się, że granica naszego kraju jest dobrze chroniona, w kierunku naszych patroli kierowali wulgarne i obraźliwe gesty.

Służby białoruskie cały czas zaangażowane są w ułatwianie cudzoziemcom nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski. Przewożą i podprowadzają cudzoziemców pod granicę, wskazują im miejsce dogodne do jej przekroczenia, a nawet dostarczają im narzędzia konieczne do przejścia przez barierę i niszczenia zabezpieczeń technicznych.

Otaczający las jest osłoną taktyczną, gdzie grupy migrantów instruowani przez służby białoruskie próbują dostać się do naszego kraju nielegalnie. Grupie cudzoziemców widocznej na filmie wyraźnie nie spodobało się, że na ich drodze do Europy stoi zapora. Migranci w sposób arogancki potraktowali zarówno polskie służby jak i nasz kraj. Kierowali obraźliwe gesty, pokazując w ten sposób swój stosunek do Polski i Polaków, chcą tylko jak najszybciej dostać się na zachód Europy. Dzięki skutecznym działaniom polskich służb do przekroczenia granicy nie doszło.

Paweł Śnieć

za: strazgraniczna.pl

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video