16 stycznia 2025
Wydarzenia

Wipler za koalicją Konfederacji i PO

Jak przyznał w rozmowie z Onetem Przemysław Wipler, “sensowniej byłoby taktycznie dogadać się na głębokie zmiany z opozycją”.

Na chwilę, wyczyszczenie państwa – z opozycją, bez Lewicy – uściślił polityk Konfederacji i  lider listy tego ugrupowania w Toruniu.

To nie pierwszy ukłon w tę stronę. Kilka dni wcześniej w RFM FM Wipler przyznał:

– Budowę stałej, stabilnej partii, zaczyna się od skraju, idąc do centrum. To jest nasza droga. My idziemy do centrum. Większość naszego elektoratu to są ludzie o poglądach wolnościowych, wolnorynkowych, którzy chcą zmian gospodarczych. Którzy chcą, żebyśmy nie wdawali się w awantury obyczajowe i światopoglądowe, ponieważ chcą po prostu lepiej i godniej żyć – powiedział Wipler.

Przemysław to były prezes Stowarzyszenia KoLiber i Fundacji Republikańskiej, w latach 2013–2015 prezes Stowarzyszenia „Republikanie”, poseł na Sejm VII kadencji z listy PiS. W styczniu 2015 r. wraz z Januszem Korwin-Mikkem ogłosił powstanie nowej partii pod nazwą KORWiN: Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. W kwietniu 2017 r. Przemysław Wipler ogłosił zakończenie aktywności w partii KORWiN i wycofanie się z życia politycznego. Zajął się prowadzeniem działalności gospodarczej w branży PR oraz lobbingiem.

W czerwcu 2014 r. prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ skierował przeciwko Przemysławowi Wiplerowi akt oskarżenia, zarzucając mu zmuszanie przemocą funkcjonariuszy policji do zaniechania prawnej czynności służbowej przy naruszeniu ich nietykalności cielesnej, a także ich znieważenie. Miało do tego dojść w czasie nocnej interwencji przed jednym ze stołecznych klubów w październiku 2013 r. z udziałem mającego się znajdować w stanie nietrzeźwości posła. W czerwcu 2016 r. został w pierwszej instancji uznany za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów i skazany na sześć miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres dwóch lat próby oraz grzywnę w wysokości 10 000 zł, a także zobowiązany do przeproszenia pokrzywdzonych. Wyrok uprawomocnił się wobec niezłożenia przez którąkolwiek ze stron apelacji.