12 kwietnia 2024
Wydarzenia

Artur Dziambor wyrzucony z Konfederacji

Artur Dziambor został dzisiaj usunięty z Konfederacji za rzekomą działalność na szkodę ugrupowania.

– Uprzejmie informuję, że przed chwilą dostałem wyrok Sądu Partyjnego Konfederacji, zgodnie z którym zostałem usunięty z listy członków partii. Jednocześnie informuję, że pozostaję prezesem partii Wolnościowcy, do której serdecznie zapraszam. Życzę udanego piątkowego wieczoru – napisał poseł na Twitterze.

Dziambor ukończył studia z zakresu zarządzania i marketingu oraz filologii angielskiej. Otworzył własną szkołę językową na terenie Gdyni. W polityce zaczął od  Stowarzyszenia KoLiber, przystąpił także do Młodych Konserwatystów, a w 2001 r. do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. Należał potem do Unii Polityki Realnej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Od 2011 r. do 2018 r. działał w Kongresie Nowej Prawicy, którego był wiceprezesem. W 2018 r. dołączył do partii KORWiN, w której objął funkcję członka rady krajowej.

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. kandydował do Sejmu z listy współtworzonej przez jego ugrupowanie federacyjnej partii Konfederacja Wolność i Niepodległość w okręgu gdyńskim. Został wybrany na posła IX kadencji, otrzymując 19 334 głosy. W listopadzie 2019 r. wybrano go na jednego z wiceprezesów partii KORWiN. W marcu 2022  r. wraz z Jakubem Kuleszą i Dobromirem Sośnierzem opuścił partię KORWiN. W tym samym roku został prezesem partii Wolnościowcy.