24 czerwca 2024
Wydarzenia

“Niezwyciężona Rosja” – nowa książka Radosława Patlewicza

Nakładem wydawnictwo 3DOM ukazała się najnowsza książka Radosława Patlewicza – autora takich pozycji jak m.in ” “Historia polityczna Polski – nowe spojrzenie” czy “Mord rytualny w Rzeszowie? Śledztwo historyczne”.

W pracy “Niezwyciężona Rosja”   Patlewicz opisuje historię Rosji od samych jej początków. Jak się okazuje, zapędy imperialne – w tym chęć ekspansji na Zachód – towarzyszą temu krajowi już od stuleci. Czy jednak państwo to rzeczywiście jest tak silne, aby móc podporządkować sobie resztę świata? Historyk przedstawia cechy, które już w przeszłości uniemożliwiały osiągnięcie tego celu. Wielkość Rosji opiera się bowiem na pozorach. Jej „potęga” to tak naprawdę zakłamywanie rzeczywistości poprzez sprawnie wdrażaną propagandę. Rosja, choć chce być uważana za silnego gracza, traci na zacofaniu cywilizacyjnym i zamordystycznej polityce, która niejednokrotnie wpędzała ją w zapaść gospodarczą i społeczną.

Zacofanie cywilizacyjne Rosji i rosyjskiej soldateski było wręcz niesłychane i niewiele pod tym względem zmieniło się nawet w XXI wieku, gdyż wszystkie opisane wyżej zbrodnicze praktyki zaobserwowano podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę w latach 2022-2023. Były masowe grabieże, gwałty, były mordy na cywilach i jeńcach wojennych. Była też nieudolność dowódców i gigantyczne problemy z logistyką.

Książkę “Niezwyciężona Rosja” można zakupić na stronie wydawnictwa 3DOM

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video