19 lutego 2024
Wydarzenia

Bezpartyjni Samorządowcy: Nie idziemy do wyborów z Konfederacją! Sprawa trafiła do sądu.

W zeszłym tygodniu  liderzy Konfederacji ogłosili, że  pójdą razem do wyborów samorządowych z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Porozumienie dotyczyć miałoby wspólnych list do sejmików województw. Wkrótce potem.

Czytaj dalej
Wydarzenia

Trump: Zachęcałbym Rosję do ataku na kraje NATO, które nie….

Ubiegający się o kolejną prezydenturę jako kandydat Republikanów do Białego Domu w jesiennych wyborach Donald Trump powiedział, że „zachęciłby” Rosję do ataku na.

Czytaj dalej
Wydarzenia

Prezydent Andrzej Duda wraca z wizyty w Afryce Wschodniej. Wśród tematów oprócz polskich inwestycji także projekty pomocowe i rozwojowe

Prezydent Andrzej Duda zakończył dziś kilkudniową wizytę w Afryce Wschodniej, gdzie w Kenii, Rwandzie i Tanzanii promował polski biznes i zacieśniał relacje gospodarcze. Mówił też m.in. o pomocy.

Czytaj dalej
Wydarzenia

Mentzen: Konfederacja nie poprze projektu ustawy “STOP LGBT”

Współprzewodniczący Konfederacji poseł Sławomir Mentzen w “Porannej rozmowie w RMF FM”  uznał, że piątek w Sejmie będzie “dniem głupich ustaw”, gdyż głosowane będą różne projekty obywatelskie. .

Czytaj dalej
Uncategorized

Nieznaczne obniżki stóp procentowych możliwe w II połowie roku. Za stopniowymi cięciami przemawiają umacniający się złoty i zwalniająca inflacja

Rada Polityki Pieniężnej na lutowym posiedzeniu nie zmieniła poziomu stóp procentowych. Tak prawdopodobnie pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Zdaniem Grzegorza Maliszewskiego, głównego ekonomisty Banku Millennium,.

Czytaj dalej
Wydarzenia

“The Spectator”: Broń nuklearna dla Polski?

W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu “The Spectator” Dalibor Rohac, analityk American Enterprise Institute, został zapytany o potencjalne konsekwencje zwycięstwa Donalda Trumpa w nadchodzących.

Czytaj dalej
Wydarzenia

Rosja przygotowuje się do marcowych wyborów prezydenckich. Po wygranej Putina bardzo prawdopodobna jest kolejna mobilizacja wojenna

Po blisko dwóch latach wojny poziom poparcia dla działań wojsk rosyjskich w Ukrainie wciąż utrzymuje się wśród Rosjan na wysokim poziomie i wynosi 74 proc. Podobny.

Czytaj dalej
Wydarzenia

Duda: Myślę, że Kaczyński i Tusk mnie nie lubią

Pierwszym gościem nowego “Kanału Zero” Krzysztofa Stanowskiego i Roberta Mazurka był prezydent RP Andrzej Duda. — Mamy bardzo poważny konflikt prawny wokół kwestii.

Czytaj dalej
Wydarzenia

W Niemczech powstała “partia Erdogana”. Szykuje się do wyborów do Parlamentu Europejskiego

Na początku stycznia utworzono w Niemczech partię polityczną Demokratyczny Sojusz na rzecz Różnorodności i Przebudzenia (Demokratische Allianz für Vielfalt und Aufbruch, DAVA). Działacze twierdzą,.

Czytaj dalej
Eseje polityczne

Skorek: Nasz ukochany feudalizm

Jak dowodzą nam oświecone elity, jedną z najpodlejszych epok w dziejach ludzkości było średniowiecze. A co za tym idzie na najwyższe wyrazy potępienia.

Czytaj dalej