Żydzi żądają od Polski 220 mld zł! Komentują to Michalkiewicz i dr Targalski [WIDEO]

Kwota roszczeń ze strony amerykańskich środowisk żydowskich wobec Polski wynosi 65 mld USD, czyli 220 mld zł. Organizacje żydowskie roszczą sobie prawo do “spadku” po polskich obywatelach pochodzenia żydowskiego w większości wymordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej.

W Telewizji Republika tematem tym zajęli się Stanisław Michalkiewicz i dr Jerzy Targalski. Stanisław Michalkiewicz krótko omówił na jakim etapie trwają teraz przygotowania do wprowadzenia w USA ustawy, która pozwoli rządowi Stanów Zjednoczonych podjąć działania zmierzające do wyegzekwowania tej gigantycznej kwoty od Polski. Michalkiewicz dodał również, że obecnie działacze Polonii amerykańskiej podjęli działania, aby zablokować projekt tej ustawy na poziomie komisji senackiej. Dodał również, że ci przedstawiciele polskiego rządu, którzy mówią, bagatelizują tą sprawę i mówią, że polskie prawo nie przewiduje takiej formy “zwrotu” majątku nie wiedzą o czym mówią.
– Ten akt jest niebezpieczny dla państwa polskiego i narodu polskiego. (…) Ta ustawa, gdyby została uchwalona, daje rządowi Stanów Zjednoczonych podstawę prawną, czy tam pozór, do stosowania wobec Polski rozmaitych, już sformalizowanych środków nacisku – powiedział Michalkiewicz.

REKLAMA/Advertisement

Przypomniał, że podobne naciski ze srony USA były wobec Szwajcarii i okazały się skuteczne.
– Były naciski na rząd szwajcarski, żeby odblokował te tzw. martwe konta i Stany Zjednoczone zagroziły wtedy zamrożeniem wszystkich aktywów szwajcarskich na terenie amerykańskim i państw sojuszniczych. I pod tą groźbą rząd szwajcarski się ugiął.

Dr Targalski zwrócił uwagę, że projekt ustawy jest tak ogólnikowy, że przez to właśnie staje się tak bardzo niebezpieczny. Nie wiadomo chociażby jakie organizacje będą mogły występować z roszczeniami. Nie są one po prostu wymienione.

REKLAMA/Advertisement