Żydowski dziennikarz francuskiego portalu: Liczba 3 mln Polaków – ofiar II wojny światowej została wymyślona

Eric Rayski, dziennikarz serwisu Atlantico.fr, jest synem Adama Rayskiego – urodzonego w Białymstoku działacza Rady reprezentacyjnej instytucji żydowskich we Francji (CRIF) oraz ruchu obrony praw człowieka. Starszy Rayski jako młodzieniec działał nielegalnie w KPP, zostając wkrótce odpowiedzialnym za propagandę wśród białostockiej młodzieży szkolnej. Za działalność komunistyczną został wyrzucony ze szkoły średniej. W 1932 r. wyjechał do Francji.

W swoim eseju Eric Rayski pisze o II wojnie światowej w Polsce w kontekście Holokaustu i stosunków polsko-żydowskich.

– W Jedwabnem, w 1941 r. polska ludność zdecydowała, pod opiekuńczym okiem Niemców, “pomścić się na Żydach” (tu powtarzam terminologię Zemmoura). Szczegóły masakry świadczą o bezprecedensowym okrucieństwie i barbarzyństwie. Dwie książki zostały napisane o Jedwabnem. Przytoczę tylko jedną scenę: żydowskie matki dusiły swoje dzieci w błocie, aby uniemożliwić zarąbanie ich siekierą przez krwiożerczy tłum – czytamy to szokujące i niezwykle obraźliwe dla Polaków przedstawienie tej sprawy. – Inni komentatorzy zauważają, że 3 miliony Polaków zostało zabitych w czasie wojny przez nazistów (…) Trzy miliony! Czyli tyle, ile Żydów. Liczba ta została wymyślona wyłącznie w celu zrównania ich tragedii z eksterminacją Żydów! Nawet jeśli zawiera ona część prawdy, to oprócz członków ruchu oporu zamordowanych przez nazistów (…) zmarłych w wyniku chorób, niedożywienia, zmarłych w Auschwitz – ofiar strasznych warunków, które istniały w tym obozie, nie równa się to z liczbą (Żydów – przyp. red.) zamordowanych w komorach gazowych. Nie, Niemcy nie zabijali polskich niemowląt ani polskich dzieci …

– Po wojnie, w 1946 r. – gdy już nie było Niemców – miał miejsce potworny pogrom w Kielcach. Ponad 50 Żydów zamordowanych kijami. Iskrą, która wywołała zabójstwo, było oświadczenie małego polskiego chłopca oskarżającego Żydów o porwanie celem popełnienia mordu rytualnego. W 1946 r. było jeszcze wielu Polaków, którzy wierzyli w potworną legendę o rytualnym mordzie – pisze dalej Rayski.

Atlantico to francuski serwis informacyjny założony w marcu 2011 r.. Szybko przyciągnął uwagę czytelników w związku ze skandalami z udziałem socjalistycznego polityka i szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique’a Strauss-Kahna. Strona – jak zapewnia, inspirowana jest amerykańskimi stronami internetowymi The Huffington Post i The Daily Beast. Charakteryzuje ona sie jako “liberalna i niezależna”.

za: atlantico.fr