Dziennik Narodowy Blog Wydarzenia Zemmour: Francja jest na progu wojny domowej
Wydarzenia

Zemmour: Francja jest na progu wojny domowej

Eric Zemmour, kandydat w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich (7,07 %) i lider partii Rekonkwista, po trzeciej nocy zamieszek we Francji uważa sytuację za „znacznie poważniejszą” niż w 2005 roku.

– To wojna etniczna, wojna rasowa, widać zaangażowane siły – mówił w wieczornym programie stacji Europe 1.

W następstwie trzeciej nocy zamieszek szef Reconquest uważa sytuację za „dużo poważniejszą” niż w 2005 roku. Zdaniem Erica Zemmoura, sceny przemocy mogą trwać długo.

– Jesteśmy na progu wojny domowej – powiedział polityk. – Potrzebujemy kogoś zdeterminowanego i stanowczego. Gdybym był u władzy, najpierw powstrzymałbym imigrację. Zniósłbym prawo ziemi (dziecko urodzone na terytorium Republiki Francuskiej automatycznie uzyskuje prawo do francuskiego obywatelstwa – przyp. red.), powstrzymałbym łączenie rodzin, ograniczyłbym liczbę studentów (cudzoziemskich)  prawie do zera.

– W 2005 roku dotyczyło to tylko przedmieść. Teraz dotknięta jest cała Francja, od Paryża po małe i średniej wielkości miasta – tłumaczył szef Reconquete.

Wyjaśnił, że dzieje się tak,  ponieważ od 20 lat imigranci są rozdzielani, rozprowadzani po całej Francji. Oznacza to, że wszyscy Francuzi są dziś dotknięci tymi zamieszkami.

Exit mobile version