Zastępca Szumowskiego: Zachodnia Europa zazdrości Polsce działań ws. pandemii. Za kilkanaście dni zdecydowanie mniej zachorowań

– W Polsce, Rumunii, Szwecji i nienależącej do UE Wielkiej Brytanii liczba zakażeń koronawirusem utrzymuje się na stabilnym poziomie. Podczas kiedy w zdecydowanej większości krajów UE pandemia jest w odwrocie – powiedziała wczoraj europosłom komisji środowiska zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywności Parlamentu Europejskiego dyrektor Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Andrea Ammon.

Dzisiaj w TVP Info skomentował to wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

– Myślę, że to jest troszeczkę jakby zazdrość państw zachodnich. Mamy od pewnego momentu wypłaszczenie liczby zachorowań, a ta liczba utrzymuje się na stałym poziomie – powiedział w TVP Info. – Niestety, w tych krajach liczba zachorowań była wielokrotnie większa niż u nas, pojedynczych zachorowań były tysiące, było i jest dużo zgonów. Mamy od pewnego momentu wypłaszczenie liczby zachorowań, a ta liczba utrzymuje się na stałym poziomie. Za kilkanaście dni odczujemy to, że tych zachorowań będzie zdecydowanie mniej.

Jak podało przed południem Ministerstwo Zdrowia, wykryto 236 nowych zakażeń koronawirusem, kolejne 3 osoby zmarły; łącznie jest 14 242 zakażonych, w tym 700 zgonów.

REKLAMA/Advertisement