Zarzuty dla senatora Platformy. Miał m.in. ujawnić tajne informacje.

Jak informuje Prokuratura Krajowa w dzisiejszym komunikacie, śledczy skierowali do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście akt oskarżenia przeciw Maciejowi G. – senatorowi Platformy Obywatelskiej. Prokuratorzy zarzucają politykowi popełnienie czterech przestępstw, w tym ujawnienia tajnych informacji dotyczących przetargu na sprzęt dla Wojska Polskiego.

– W akcie oskarżenia Maciejowi G. zarzucono popełnienie czterech przestępstw. Jedno związane jest z ujawnieniem znajomemu biznesmenowi tajnych informacji o wartym prawie 22 miliony złotych przetargu na sprzęt dla jednostek specjalnych Wojska Polskiego. Pozostałe dotyczą złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych – czytamy w komunikacie Działu Prasowego Prokuratury Krajowej.

Ponadto, śledczy w ogłoszonym dzisiaj komunikacie dodają, że akt oskarżenia skierowany wczoraj przez Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej jest “efektemwszczętego w grudniu 2013 roku przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi śledztwa w sprawie przyjęcia przez Macieja G. korzyści majątkowej w kwocie 91 tysięcy złotych w związku z pełnieniem przez niego funkcji senatora i wiceprzewodniczącego senackiej Komisji Obrony Narodowej“.

Maciej G. zasiada w Senacie od 2007 roku i obecna kadencja jest trzecią z kolei. Polityk Platformy Obywatelskiej w grudniu 2017 roku zrzekł się immunitetu w związku z wystąpieniem przez prokuraturę z wnioskiem o uchylenie mu immunitetu. Co ciekawe, G. nie jest jedynym politykiem z prokuratorskimi zarzutami w ostatnim czasie. Wczoraj śledczy wystąpili z aktem oskarżenia dla byłej posłanki PO – Ligii K., która miała działać na szkodę Fundacji Szkoła Społeczna i przywłaszczać sobie pieniądze.

za: polsatnews.pl

REKLAMA/Advertisement