Zandberg: Mężczyzna powinien móc wziąć ślub z mężczyzną. Mogą wychowywać dzieci. Ważne, żeby je kochali

– Dla mnie kluczową kwestią jest to czy dorośli którzy są odpowiedzialni za dziecko je kochają i czy są za nie odpowiedzialni – na pytanie redaktora Polskiego Radia 24 o adopcję przez pary homoseksualne odpowiedział jeden z liderów lewackiej partii Razem.

– To jest kryterium, które powinniśmy bezwzględnie egzekwować. W Polsce wychowywane są dzieci w różnych rodzinach – czasem w rodzinach gdzie jest mama i tata, czasem gdzie jest tylko mama, czasem gdzie jest mama i jej partnerka. To jest fakt. Tak wygląda dziś rzeczywistość społeczna i odpowiedzialnością państwa jest to, by zabezpieczyć wszystkim tym dzieciom równe prawa. Państwo powinno przestać rzucać kłody pod nogi ludziom, którzy się kochają. Mężczyzna powinien móc wziąć ślub z mężczyzną – kontynuował. – Państwo powinno przestać rzucać kłody pod nogi ludziom, którzy się kochają, żyją ze sobą, biorą za siebie odpowiedzialność, a są traktowani jak obywatele i obywatelki drugiej kategorii.

REKLAMA/Advertisement

Zandberg odniósł się również do wczorajszych protestów feministycznych tzw. Czarnej Środy, które wspierał.

– Czas, by Polki i Polacy mieli prawo wyboru. Jeśli chcą zdecydować się na dziecko, państwo powinno ich w tym wspierać – skomentował sprawę in vitro.

REKLAMA/Advertisement

za: polskieradio.pl