Zamęt w Kościele nie ustaje. Niemiecki kardynał nie wyklucza święceń biskupich dla … kobiet!

Kard. Walter Kasper uważa, że w przyszłości byłyby możliwe święcenia biskupie dla kobiet. Niemiecki hierarcha uchodzi za zaufanego i “nadwornego” teologa papieża Franciszka i jest prawdziwym twórcą skrajnie liberalnej adhortacji Amoris Laetitia, która uchodzi za podstawę dopuszczania osób w ponownych związkach do Komunii Świętej, a także udzielanie tego sakramentu protestantom.

Teraz wypowiedział się w sprawie wyświęcania kobiet i zapytany we Frankfurcie o sprawę stwierdził:

REKLAMA/Advertisement

– Ufam silnie Duchowi Świętemu, ale nie jestem na jego miejscu – powiedział odpowiadając na pytanie, czy możliwe są święcenia dla kobiet. Nie wykluczył wyświęcania kobiet-biskupów, a to miałoby być możliwe “w ciągu kilku stuleci” i do dał, że “Na dzisiaj nie ma konkretnych perspektyw.

Jego słowa są zaskakujące, gdyż jeszcze w tym miesiącu powiedział on, że papież Jan Paweł II w liście apostolskim Ordinatio sacerdotalis “ostatecznie” zamknął tę kwestię. W przestrzeni niemieckojęzycznego Kościoła takie skrajnie liberalne pomysły są na porządku dziennym. Kapłaństwo kobiet miałoby zostać wprowadzone podczas następnego soboru, a mówił o tym arcybiskup Wiednia Christian Schönborn cieszący się sympatią papieża Franciszka oraz kilku niemieckich biskupów.

REKLAMA/Advertisement

za: pch24.pl