Wojna irańsko-amerykańska: Komunikat Korpusu Strażników w związku z zaatakowaniem amerykańskich baz w Iraku

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) wydał komunikat w związku z zaatakowaniem amerykańskich baz w Iraku. Od wtorkowego wieczora z terytorium Iranu wystrzelono ich co najmniej kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt. Spadły na bazę al-Assad nieopodal Bagdadu oraz koło Irbilu na północy, w irackim Kurdystanie.

IRGC wyjaśnia, że atak jest “odpowiedzią na przestępcze i terrorystyczne działania amerykańskich sił i zemstą za tchórzliwy terror”, który doprowadził do śmierci gen. Ghasema Sulejmaniego – dowódcy sił specjalnych Ghods IRGC. W związku z tym operacja ta została nazwana “Operacją Męczennik Sulejmani”.

– Ostrzegamy Wielkiego Szatana – przewrotny i arogancki amerykański reżim, że wszelkie ataki i agresja spowodują bardziej bolesne i miażdżące reakcje. Rządy które, które oddały swoje bazy terrorystycznej armii Stanów Zjednoczonych, zostały ostrzeżone przed konsekwencjami, jeżeli z ich terytorium dojdzie do wrogich i agresywnych działań przeciwko Islamskiej Republice Iranu. W żaden sposób nie uważamy syjonistycznego reżimu za odrębny w tych zbrodniach od przestępczego amerykańskiego reżimu. Apelujemy do narodu amerykańskiego, aby zapobiegł dalszym ofiarom i nie pozwalał, aby amerykańskie wojska zostały w regionie i  były coraz bardziej zagrożone przez coraz bardziej nikczemny reżim amerykański.

REKLAMA/Advertisement