Włoski ksiądz: Jezusa Chrystusa można porównywać do Asii Bibi, nie do nielegalnego imigranta

Jak informuje dziennik “Il Giornale”, włoski ksiądz Alfredo Morselli wypowiedział się przeciw tym, którzy porównują Jezusa Chrystusa do nielegalnego imigranta, mówiąc że Zbawiciel był bardziej podobny do prześladowanej pakistańskiej chrześcijanki Asii Bibi.

Wiele postępowych i lewicowych osobistości, w tym głowa Kościoła Rzymskokatolickiego – papież Franciszek, porównywało wydarzenia związane z narodzinami Chrystusa do perypetii nielegalnych imigrantów wkraczających dziś do Europy.

REKLAMA/Advertisement

Ale ks. Morselli zdecydowanie odrzucił ten pomysł, wyjaśniając, że “Chrystus był prześladowanym człowiekiem, bardziej jak Asia Bibi lub katolicy zdradzeni i sprzedani chińskiemu rządowi”. Zapytany o wystawioną w jednym z włoskich kościołów szopkę, w której pojawiły się łodzie z imigrantami afrykańskimi, ojciec Morselli uznał za to instrumentalne wykorzystywanie religii katolickiej.

– Dla “religii” antychrześcijańskiej nasz przekaz nie dotyczy już samego Jezusa jako Syna Bożego a opowieści z Ewangelii są teraz uważane za mit. Jezusa nie uważają za historyczną postać.

REKLAMA/Advertisement

Włoski ksiądz ponownie nawiązał do Bibi w związku z prześladowaniami chrześcijan na całym świecie w czasie świąt Bożego Narodzenia, mówiąc:

– Powiedziałbym, że skoro w gospodzie nie było miejsca dla Jezusa, w Watykanie nie ma teraz miejsca dla Asii Bibi.

– W czasie świąt Bożego Narodzenia Asia Bibi będzie trzymana w odosobnieniu i pod strażą – powiedział jej brytyjski rzecznik Wilson Chowdhry z Brytyjskiego Pakistańskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskiego, donosi portal lifesitenews.com.

Zezwolono jej mężowi na dołączenie do niej. Chowdhry odmówił komentarza, czy dzieci Bibi będą z nią w tym okresie.

za: ilgiornale.it

REKLAMA/Advertisement