Włoski burmistrz: Nie chcemy tu Murzynów ani Cyganów – mają niższe IQ

Joe Formaggio, burmistrz niewielkiego Albettone nieopodal Vicenzy w regionie Wenecja Euganejska jest w tym tygodniu na ustach wielu Włochów. W ostatnią sobotę wystąpił na antenie Radio 24, mówiąc o największym – obok trzęsienia ziemi – problemie kraju: niekontrolowanej, nielegalnej imigracji poprzez Morze Śródziemne.

– Imigranci? Jeśli ich tu nam ktokolwiek przyśle, zbudujemy im domy i wypełnimy obornikiem. Jesteśmy dumni z naszego rasizmu. Nie chcemy tu Murzynów ani Cyganów – mają niższe IQ. Tego dowodzi historia – wykrzykiwał zszokowanemu reporterowi w audycji “na żywo” burmistrz. – Zrobimy farmę trzody chlewnej, gdyby chcieli otworzyć meczet tutaj. Mahomet był pedofilem, proszę spojrzeć na tę p… religię, jak traktuje kobiety ….

REKLAMA/Advertisement

Formaggio kilka miesięcy temu ustawił w kilku miejscach na drogach wjazdowych do miasteczka znaki z napisem “Zakaz wjazdu dla nomadów”.

W poniedziałek zaczęła się gwałtowna reakcja. Najbardziej zażartym krytykiem Formaggio okazał się miejscowy szef Partii Odbudowy Komunistycznej. Pomiędzy 1992 a 2006 ta partia otrzymywała około 5–8% głosów. Nie odnosi jednak sukcesów w kolejnych wyborach.

REKLAMA/Advertisement

Tow. Roberto Fogagnoli wezwał władze włoskie do usunięcia Formaggio ze stanowiska za „podżeganie do przemocy fizycznej i morderstwa“.

za: vicenzatoday.it

REKLAMA/Advertisement