Włochy: Z okrzykiem “Jestem faszystą!” ukraińscy imigranci dokonali rozboju w pociągu [WIDEO]

Mieszkańcy Rzymu, ale i reszty Włoch, z oburzeniem oglądają krążące od wczoraj w internecie nagranie napaści – tym razem nie ze strony ciemnoskórych przybyszy zza Morza Śródziemnego ale Ukraińców.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 21:30 w pociągu łączącym Ostię z Rzymem na stacji Casal Bernocchi. Jedna z wersji jest taka, że dwaj młodzi ukraińscy imigranci chcieli ukraść torbę należącą do jednego z pasażerów – Hindusa; druga, że rzeczona torba blokowała im przejście.

To, co jest pewne to że wywiązała się gwałtowna sprzeczka między Hindusem i broniącymi go współpasażerami a dwoma Ukraińcami z mocno wygolonymi głowami. Nie szczędzili oni obelżywych słów, a jeden zakrzyknął wręcz:

– Jestem faszystą!

Doszło do rękoczynów, w wyniku których ucierpiała jadąca pociągiem kobieta – widać, jak siedzi zalana krwią. Na miejscu szybko pojawili się zaalarmowani karabinierzy, którzy pobiegli za uciekającymi Ukraińcami.

Radna rzymska z Ruchu 5 Gwiazd (jednej z współrządzących Włochami partii) – Linda Meleo wyraziła na Twitterze oburzenie napadem:

REKLAMA/Advertisement

– To niedopuszczalna i godna potępienia przemoc. Brak słów na to, co wydarzyło się na rzymskim Lido. Mamy nadzieję, że odpowiedzialne osoby zostaną zidentyfikowane przez właściwe organy tak szybko, jak to możliwe – napisała Meleo.

Napastnicy faktycznie zostali potem ujęci.

za: romatoday.it