Włochy: Muzułmanie pod specjalnym nadzorem. To efekt próby zabójstwa za noszenie krzyżyka.

Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini nakazał funkcjonariuszom policji intensywniejszy nadzór nad miejscami licznie zamieszkanymi przez muzułmanów. Decyzja ta została wydana po ataku dokonanego przez Marokańczyka na Gruzina noszącego krzyżyk.

Do wydarzenia doszło w Wielką Sobotę – 44-letni Gruzin został zaatakowany przez Marokańczyka nożem kuchennym; przybysz z Afryki wykrzykiwał antychrześcijańskie hasła i obelgi. Obaj uczestnicy zdarzenia są bezdomnymi mieszkającymi w Rzymie, a zdarzenie miało miejsce przy dworcu Termini w stolicy Italii.

REKLAMA/Advertisement

Wedle rekonstrukcji zdarzeń Marokańczyk chciał poderżnąć Gruzinowi gardło biorąc go prawdopodobnie za Włocha. Niedoszła ofiara nie odniosła znaczących obrażeń i dotarła do policjantów stacjonujących na Piazza dei Cinquecento, a agresywnego Marokańczyka udało się aresztować. Jedna z wersji śledztwa mówi, że to właśnie krzyżyk na szyi wywołał agresję u wrogiego chrześcijaństwu wyznawcy islamu.

Po tym zdarzeniu, wicepremier Matteo Salvini wysłał specjalne pismo do szefów jednostek policji w całych Włoszech, aby zwiększyli swoją obecność i obserwacje miejsc zamieszkanych i uczęszczanych przez wyznawców Allaha. Nakaz obejmuje nie tylko Rzym, ale i cały kraj. Ma on na celu zminimalizowanie wszelkich form przemocy wobec mieszkańców i turystów.

REKLAMA/Advertisement

za: pch24.pl