Większość Polaków przeciwko Karcie LGBT+. Wyniki tego sondażu nie pozostawiają złudzeń.

W lutym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał tzw. Deklarację LGBT+ i dokument ten stał się orężem walki politycznej i ideologicznej. Rządzące Prawo i Sprawiedliwość próbuje przedstawiać się na obrońców Polaków przed homoseksualną propagandą, a nasi rodacy są również zaniepokojeni “tęczowymi” postulatami.

W sondażu IBRIS, do którego dotarł “Super Express” zadano Polakom następujące pytanie: “Czy w szkole w zajęciach z edukacji seksualnej powinny uczestniczyć tylko te dzieci, których rodzice wyrażą na to zgodę?” – Zdecydowana większość ankietowanych odpowiedziała: “Tak”. Z kolei jedynie 16,5 proc. było przeciwnego zdania, a 5 proc. nie było w stanie wskazać żadnej odpowiedzi.

Ponadto, 67,3 proc. ankietowanych uważa, że młodzi ludzie wiedzę o seksie i płciowości powinni czerpać wiedzę o rodziców. Innego zdania jest 29,7 proc. badanych, a 3 proc. wybrało odpowiedź “trudno powiedzieć”. Polacy są także przeciwko wprowadzeniu osławionych Kart LGBT+. Tutaj przeciwko jest 54,6 proc. badanych, a popiera ją 28,4 proc. W tej sprawie nie ma zdania 17 proc. badanych. Sondaż ten skomentował też prof. Kazimierz Kik:

– Jest rozstrzał między tym, co mówią elity w mediach, a tym, co sądzi ogromna większość społeczeństwa. Nasze społeczeństwo jest konserwatywne i religijne. Tego typu działania podejmowane przez środowiska mniejszościowe przy wsparciu liberalnych elit, społeczeństwo może postrzegać jako zagrożenie dla swoich wartości – zaznaczył socjolog.

za: wp.pl

 

Przeszowski, mec. Kwaśniewski: Karta LGBT+ jest sprzeczna z prawem! [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement