Wiceminister o zmianach w rządzie: “Negocjacje trwają”

– Negocjacje z PiS dotyczące zmian w rządzie trwają, Solidarna Polska się rozwija – powiedział wiceminister sprawiedliwości z ramienia Solidarnej Polski Michał Wójcik. Polityk, w wywiadzie dla “Super Expressu” zaprzeczył, że jest konflikt między ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, a premierem Mateuszem Morawieckim.

Polityk powiedział, że “negocjacje trwają i tyle”, a on “kuchni politycznej nie wyjawi”. Pytany o konflikt ministra Ziobry z premierem, stwierdził, że takowego nie ma, ale dodał: “to jest oczywiste, że mamy kwestie, które są dla nas ważne jak praworządność”.

– I wiadomo, że zaznaczamy swoją tożsamość, bo musimy; wiadomo, że nie jest tak, że wszyscy siedzą przy ciepłej herbatce, jedzą czekoladki i czekają. To jest walka o to, by Polska rozwijała się jak najlepiej – stwierdził.

Polityk stwierdził, że w kwestii “zaostrzenia kursu” wobec dziennikarzy “nigdy nikt z nich nie miał takich zakusów”. Dodał też, że “dziennikarze nie będą mieli kneblowanych ust”. Wiceminister Wójcik był również pytany o ostatni szczyt unijny oraz powiązanie wypłat funduszy z tzw. praworządnością. i powiedział, że ufa premierowi, ale “to, co znalazło się w konkluzjach szczytu jest mocno niepokojące”. Dodał, że są trzy punkty, w których jest “furtka” do takiego rozwiązania.

– Zostało to tylko przeniesione na grunt Komisji Europejskiej, a następnie do Rady Unii Europejskiej. Myk polega na tym, że rada Europejska głosuje jednomyślnie, a Rada UE – kwalifikowaną większością głosów- zaznaczył.

REKLAMA/Advertisement