We wtorek wyrok w sprawie trójki młodych ludzi oskarżonych o „znieważenie” komunistycznego obelisku w Rząbcu [WIDEO]

– Już w najbliższy wtorek, 6 marca, zostanie ogłoszony wyrok w sprawie trójki młodych ludzi oskarżonych o „znieważenie” komunistycznego obelisku w Rząbcu. Widnieje na nim tablica, gdzie prawdziwi bohaterowie – Żołnierze Niezłomni z Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych – nazwani są „zbirami wysługującymi się hitlerowskiemu okupantowi”, a ich oprawcy – sowieccy agenci i pospolici bandyci – zasługującymi na upamiętnienie bohaterami – informuje Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

W tej sprawie w styczniu br. Ordo Iuris uruchomiła już petycję (link do petycji), którą poparło ponad 12 500 obywateli!

REKLAMA/Advertisement

W miniony czwartek, w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, sąd przesłuchał ostatnich świadków i tym samym zakończył postępowanie w tej sprawie.

Adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris, uprzejmie zachęca do obejrzenia poniższych krótkich nagrań i wyrobienia sobie własnego zdania w tej sprawie. To dwa krótkie nagrania: Pawła Wydry, który wyjaśnia, dlaczego on i jego koledzy zdecydowali się w ten sposób zamanifestować niezgodę na fałszowanie prawdy o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych oraz film ze wspomnianego procesu.

REKLAMA/Advertisement