Ważny list prezydenta. Andrzej Duda deklaruje poparcie dla zakazu aborcji eugenicznej.

Prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników 39. Pielgrzymki Prawników na Jasną Górę napisał, że poparłby zakaz aborcji eugenicznej. Prezydent zachęcił prawników do podjęcia kwestii “ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”.

REKLAMA/Advertisement

W swoim liście, Andrzej Duda powołał się na prof. Leona Petrażyckiego zmarłego w 1931 roku prawnika, socjologa, logika i etyka. Prezydent zaznaczył wychowawczą rolę prawa i fakt, że wypływa ono z Dekalogu:

– Prawo rozumne jest szkołą moralności, instytucją wychowawczą narodu i całej ludzkości. Wpływając na niemal wszystkie sfery życia społecznego prawo powinno być narzędziem właściwie pojętego postępu, środkiem urzeczywistniania wartości, które wyrastając z Dekalogu i Ewangelii najpierw przez stulecia przemieniały Europę, a następnie promieniując na cały świat zyskały miano uniwersalnych – czytamy.

REKLAMA/Advertisement

Gospodarz Pałacu Namiestnikowskiego w swoim liście zaznaczył, że doświadczenia czasu niemieckiej eugeniki przemawiają obecnie za poparciem prawa do życia i zaznaczył, że poparłby zakaz aborcji eugenicznej:

– Dlatego raz jeszcze deklaruję, iż ustawowy zakaz aborcji eugenicznej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uzyskałby moją akceptację – napisał prezydent.

REKLAMA/Advertisement

za: tvn24.pl