Warszawa: W najbliższą sobotę przejdzie Narodowy Marsz Różańcowy [WIDEO]

Już w najbliższą sobotę, 5 października ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Różańcowy. Organizatorem są Roty Niepodległości.

Narodowy Marsz Różańcowy rozpocznie się o godzinie 13:00 na Placu Trzech Krzyży. Tam będzie miała miejsce zbiórka, formowanie szyku oraz przemowa otwierająca zgromadzenie i błogosławieństwo pasterskie. O 13:30 wyruszy marsz, w czasie którego odmawiany będzie różaniec.

Wydarzenie zakończy się na Placu Zamkowym przeproszeniem Boga za profanacje dokonywane przez tzw. środowiska LGBT podczas parad równości. O 15:00 będzie miała miejsce Msza św. przy kościele pw. Św. Anny.

We wtorek na Placu Trzech Krzyży odbyła się konferencja prasowa organizatorów wydarzenia. Był na niej obecny Robert Bąkiewicz – prezes Rot Niepodległości oraz Marcin Dybowski z Krucjaty Różańcowej za
Ojczyznę.

– Idziemy w intencji wynagradzającej Matce Bożej za grzechy profanacji, jakich dopuściły się w tym roku środowiska LGBT- mówił o celu wydarzenia Bąkiewicz.

– Idziemy za nauką abp. Jędraszewskiego. Chcemy przeciwstawić się złu, które chce odebrać naszym dzieciom wiarę w Boga – dodał Dybowski.

REKLAMA/Advertisement

PROGRAM MARSZU:

10.00 – Msza Święta w tradycyjnym rycie (dla chętnych) Warszawa ul. Garncarska 32
13.00 – Plac Trzech Krzyży – zbiórka, formowanie szyku, przemowa
otwierająca Marsz i błogosławieństwo pasterskie.
13.30 – wymarsz
13.30-13.50 – Tajemnice Radosne
13.50-14.10 – Tajemnice Bolesne
14.10-14.30 – Tajemnice Chwalebne
14.30-15.00 Plac Zamkowy – przeproszenie Boga za profanacje podczas marszy LGBT przez poszczególnych przedstawicieli 22 miast i ponowienie oddania Polski w niewolę Maryi z 3 maja 1966 roku
15.00 – Plac Zamkowy, Koronka

Więcej informacji: marszrozancowy.pl