Warszawa: Ukraiński nożownik w rękach policji. Usiłował zamordować rodaka

– Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 30-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna zadał cios nożem w okolicę klatki piersiowej pokrzywdzonemu – poinformowała kom. Marta Sulowska, rzecznik policji z Woli.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę, kiedy w jednym z hosteli między dwoma Ukraińcami doszło do kłótni, a 30-latek zaatakował rodaka nożem, a potem uciekł z budynku.

– Na miejscu funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, który miał ranę kłutą klatki piersiowej. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala, gdzie została udzielona mu specjalistyczna pomoc medyczna – dodała Sulowska, a policję wezwała jedna z osób, która widziała rannego mężczyznę. Sprawcę zatrzymano kilka dni po tym zdarzeniu.

– Śledztwo w tej sprawie wszczęła wolska prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności zajęli się również policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego zatrzymany mężczyzna próbował wprowadzić w błąd policjantów co do okoliczności zdarzenia – powiedziała Marta Sulowska.

30-letni Ukrainiec otrzymał zarzuty usiłowania zabójstwa a także gróźb karalnych i uszkodzenia ciała. Sąd zdecydował, że trafi na trzy miesiące do aresztu.

REKLAMA/Advertisement