Walka z bezprawnymi roszczeniami ruszyła! Zbierzmy podpisy, to test wszystkich Polaków![WIDEO]

Po ogłoszeniu przez Roty Niepodległości zbiórki podpisów pod projektem ustawy przeciwko roszczeniom żydowskim ich działacze: Tomasz Kalinowski, Damian Kita, Mariusz Piotrowski podzielili się z widzami Mediów Narodowych szczegółami dotyczącymi tego projektu prawnego.

Tomasz Kalinowski wspominał m.in. o projekcie klubu Kukiz’15, który w poprzedniej kadencji Sejmu przepadł. Projekt Rot nie cieszył się wsparciem władz izby poselskiej i prace nad nim mocno się opóźniły.

REKLAMA/Advertisement

Kalinowski zaznaczył, że projekt ruszył trochę później niż zapowiadano dlatego, że Roty podeszły do tematu odpowiedzialnie. Stwierdził, iż dzięki akcji zobaczymy także „którzy posłowie faktycznie są propolscy, gdy Robert Bąkiewicz wyjdzie na mównicę sejmową i będzie przedstawiał projekt, ale żeby wyszedł trzeba zebrać sto tysięcy podpisów”.

Damian Kita przyznał, że sprawa 447 jest niewygodna dla mainstreamu politycznego i większości mediów. Mariusz Piotrowski przypomniał, że zanim zaczęto organizować akcje uświadamiające, znajomość tematu przez społeczeństwo polskie była znikoma. To w dużej mierze się już zmieniło.

REKLAMA/Advertisement