Wałęsa chce pilnować wyborów samorządowych. Razem ze Schetyną i Lubnauer …

Lech Wałęsa nie ma zamiaru wycofywać się z życia publicznego i były prezydent po raz kolejny angażuje się w sprawy będące blisko polityki. Dzisiaj powołano Komitet Obywatelski Lecha Wałęsy – inicjatywę, której celem jest monitorowanie prawidłowego przebiegu wyborów samorządowych. Wśród zaproszonych gości byli – szef PO Grzegorz Schetyna, przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński:

REKLAMA/Advertisement

Jestem zaniepokojony, podobnie zresztą jak większość obywateli, stanem demokracji w naszej ojczyźnie. Szczególny niepokój wywołują zmiany zasad wyborczych, w tym nowa definicja oddania ważnego głosu czy zmiana organizacji instytucji przeprowadzających wybory. Obserwuję nierówne traktowanie podmiotów politycznych przez media publiczne, co zgodnie ze standardami przyjętymi przez kraje demokratyczne, może naruszać zasadę równości wyborów – mówił Wałęsa w uzasadnieniu swojej nowej inicjatywy.

Głos zabrali również Grzegorz Schetyna oraz Katarzyna Lubnauer. Przewodniczący największej partii opozycji stwierdził, że będzie wespół z byłym prezydentem walczył o wolność: “I tak jak wtedy, w latach 80. zdjęcie z Lechem Wałęsą dawało przepustkę i gwarancję wolności, tak mam nadzieję, że będzie i teraz” – stwierdził szef Platformy Obywatelskiej.

REKLAMA/Advertisement

Schetynie wtórowała Katarzyna Lubnauer, która podkreślała wagę koalicji i współpracy, aby walczyć z obecną władzą. Szefowa Nowoczesnej w bojowy sposób zagrzewała do walki: – To zadanie jest przed nami. Nie poddamy się. Zwyciężymy! Jestem pewna, że po naszej stronie jest racja – mówiła.

Cóż, kolejna inicjatywa firmowana przez Lecha Wałęsę pokazuje, że człowiek ten ciągle przekonany jest o swojej wielkości i wpływach. Komitet Obywatelski Lecha Wałęsy wydaje się być kolejną próbą zdobycia utraconej władzy i wpływów środowisk wywodzących się z Unii Wolności, które od czasów Okrągłego Stołu roszczą sobie monopol bycia jedyną, oświeconą elitą.

za: onet.pl