USA: Biznes ważniejszy niż ludzkie życie? Wielkie firmy przeciwko ograniczeniu aborcji

Prawie 200 firm sygnowało list otwarty, w którym zaatakowało działania kongresmenów dążące do ograniczenia aborcji w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem podpisanych pod listem mniejsza liczba zamordowanych dzieci byłaby “zła dla biznesu”.

W ciągu ostatnich miesięcy kilka stanów przyjęło rozwiązania, które ograniczają aborcję od momentu wykrycia bicia serca dziecka w łonie matki. Takim rozwiązaniom sprzeciwiają się szefowie takich firm jak m. in.: Slack, Zoom, Square, Bloomberg. H&M, Everlayne. Ich zdaniem kroki idące w stronę ochrony życia … “zagrażają zdrowiu pracowników i klientów”. List opublikowano w gazecie “New York Times” i zatytułowano go: “Nie zakazuj równości”.

REKLAMA/Advertisement

– Równość w miejscu pracy, to – jak napisano – jedna z najważniejszych kwestii biznesowych naszych czasów. Gdy wszyscy są uprawnieni do osiągnięcia sukcesu, nasze firmy, nasze społeczności i nasza gospodarka będą lepsze. Ograniczenie dostępu do kompleksowej opieki reprodukcyjnej, w tym aborcji, zagraża zdrowiu, niezależności i stabilności gospodarczej naszych pracowników i klientów. Mówiąc najprościej, jest to sprzeczne z naszymi wartościami i jest niekorzystne dla biznesu. Wpływa negatywnie na naszą zdolność do budowania różnorodnych i integrujących miejsc pracy, utrudnia rekrutacje najlepszych talentów w różnych stanach i zagraża dobrobytowi wszystkich ludzi, którzy utrzymują nasze firmy kwitnące i rozwijające się – czytamy.

W treści listu dodano, że „przyszłość równości płci tkwi w równowadze, bez narażania naszych rodzin, społeczności, przedsiębiorstw i gospodarki”. Tym samym, jego sygnatariusze dołączyli do haniebnej listy medialnych gigantów takich jak Netflix, Disney oraz WarnerMedia, które groziły zerwaniem współpracy ze stanami, gdzie zaczęły obowiązywać obostrzenia w dostępie do aborcji.

REKLAMA/Advertisement

Trudno słowami wyrazić postawę podpisanych pod powyższym pismem. Zaznaczyli oni wprost, że ograniczanie aborcji jest “sprzeczne z ich wartościami”. Jakież to wartości nakazują popieranie dostępności zabijania dzieci przed urodzeniem? Na to każdy niech sam sobie odpowie …

za: pch24.pl

REKLAMA/Advertisement