USA: Biali klękają przed czarnymi i proszą o przebaczenie za “lata rasizmu” [WIDEO]

Przepraszać można a nawet trzeba, gdy zrobiło się coś złego. Jednak w ostatnich latach mamy często do czynienia z będącą częścią politycznej poprawności praktyką przepraszania dla samego przepraszania, w dodatku na pokaz. Jeszcze gorzej jest, gdy ktoś przeprasza za winy nieswoje lub co najmniej wątpliwe – znamy to dobrze choćby w przypadku zbrodni niemieckiej w Jedwabnem.

Niezwykle popularne w sieciach społecznościowych jest nagranie z Houston w stanie Teksas. Grupa białych mieszkańców zebrała się, aby modlić się za rodzinę George’a Floyda. Podczas modlitwy biali ludzie uklękli i prosili czarnych współobywateli o przebaczenie za “lata rasizmu”. Czarna społeczność przyjęła przeprosiny i połączyła się w modlitwie.

REKLAMA/Advertisement

Tymczasem bardzo popularne jest nagranie Trevora Noaha – południowoafrykańskiego komika i aktora pracującego w USA. Od 2015 r. na antenie stacji Comedy Central prowadzi on program The Daily Show. Noah wyraźnie broni plądrujących mienie, usprawiedliwiając to trwającą od dziesięcioleci “grabieżą” czarnych przez system, w domyśle stworzony i kontrolowany przez białych.

REKLAMA/Advertisement