Ukrainiec szczycił się w Przemyślu, że nie zamierza dbać o bezpieczeństwo seniorów. Dziennikarskie śledztwo obnażyło jego poglądy [WIDEO]

Jak wiemy, Przemyśl stał się w ostatnich dniach punktem tranzytowym dla tysięcy Ukraińców, którzy z powodu pandemii koronawirusa chcą wrócić do swojego kraju. Z tego miasta odjeżdzają specjalne pociągi do Kijowa przez Lwów, ktore zabierają ich przez granicę. Niestety mieszkańcy skarżyli się, że część Ukraińców rozchodziła się po mieście, za nic mając wtedy jeszcze dobrowolne ale dość powszechnie stosowane przez Polaków ograniczenia w poruszaniu się.

Jeden z nich był tak bezczelny, że zapytany przez reporterkę portalu zik.ua stwierdził, że nie zamierza się ograniczać ani izolować. Według niego koronawirus jest problemem wyłącznie dla osób starszych.

???????? ?? ????? ??????. ??? ??? ???????? ??????. ??? ??????? 29 ??? ?????????? ?????? ????????, ? ??????? ????????? ???????, ??? ????? ????????? ?????, ????????? ???????? (??????, ??? ???????????, ??? ?????? ????????), ? ?? ??? ???? ?? ??????. ?????? ? ??? ??? ???? ??????? ? ???? ????????, ?????? ? ????? ?????? ??? ?? ?????? ?????????, ??? ???????????? ??????????. ??? ?????? ????? ? ?????????? ?????????. ??????? ?????? ?????? ? ???? ????????? ??????????? ? ???????????, ?????? ??? ? ??? ???????? ?????? ????????, ??? ??? ????????? ???????????????. ??????? ?????????????, ??? ??? ???????? ???????. ??? ??????? ???@???, ??????????? ??????????? ? ??????????????????. ??????? ??????????? ?????? ?????? ? ????????? ?? ???? ????????? ????? ???????. ???? ????????? ?????????? ????? ???????.

Gepostet von Yuriy Romanenko am Samstag, 21. März 2020

Nagranie nagłośnił ukraiński politolog Jurij Romanenko.

– Spójrzcie na tego dupka. Tak wyglądają zabójcy. Jest to wynik 29 lat deformacji w naszym społeczeństwie, w którym normalnie uważa się, że można rozprzestrzeniać wirusa, który zabija osoby starsze (nawiasem mówiąc, to nieprawda że tylko osoby starsze)…. Mam nadzieję, że młody kretyn zostanie znaleziony i ukarany grzywną – napisał w komentarzu.

Podobne zdanie mieli też liczni komentujący Ukraińcy, oburzeni zachowaniem rodaka.

REKLAMA/Advertisement

Nieoczekiwana “popularność” sprawiła, że “młody kretyn” faktycznie został zidentyfikowany.  W poniedziałek wideobloger Anatolij Szarij przedstawił swoje ustalenia nt. Jewgienija Tomczuka, mieszkańca Winnicy. Okazało się, że to wielki fan b. prezydenta Petra Poroszenki i wróg obecnego – Wołodymyra Zełenskiego. W internecie znalazły się fotografie Tomczuka, który hajlował a także jako jednego z uczestników turnieju o puchar szefa UPA i ludobójcy Romana Szuchewycza (grupowe zdjęcie zrobiono pod pomnikiem Stepana Bandery).

Fotografie z komentarzem zamieściło na Facebooku również Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów (SUOZUN).

https://www.facebook.com/StowarzyszenieUOZUN/posts/2597600617230036