24 czerwca 2024
Wydarzenia

Tyszka dołączył do “marginalnego ugrupowania hejterów i krzykaczy”

– Od miesięcy rozmawiamy ze Stanisławem Tyszką. To jeden z kilku najbardziej wolnościowych posłów, zarówno tej jak i poprzedniej kadencji. Formalnie Stanisław Tyszka wejdzie do partii KORWiN i wystartuje w naszych prawyborach – powiedział przewodniczący partii KORWIN i jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen w rozmowie z Interią.

– W naszych rankingach jest w połowie stawki Konfederacji, więc jest nawet bardziej wolnościowy niż połowa koła. To doktor nauk humanistycznych, prawnik. Dlatego myślę, że będzie dobrym wzmocnieniem: zarówno partii KORWiN jak i Konfederacji – dodał Mentzen.

43-letni Tyszka był jednym z liderów ugrupowania Kukiz’15. Na pierwszym posiedzeniu Sejmu VIII kadencji, 12 listopada 2015 r., został wybrany na wicemarszałka Sejmu.  Z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję w 2019 r., kandydując z listy PSL (w ramach zawartego przez Kukiz’15 porozumienia) w okręgu rzeszowskim. W grudniu 2020 r. wraz z innymi posłami Kukiz’15 znalazł się poza klubem parlamentarnym Koalicji Polskiej, stając się posłem niezrzeszonym. W lutym 2021 r. został członkiem nowo powołanego koła poselskiego Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia. Opuścił je w na początku tego miesiąca, ponownie zostając posłem niezrzeszonym.

W maju 2019 r. zapytany o Konfederację w programie Polsat News, odparł: 

– To marginalne ugrupowanie hejterów i krzykaczy. My pracujemy uczciwie, bo za to nam płacą obywatele. Przedstawiamy konstruktywne projekty, a nie chodzimy i krzyczymy – mówił polityk.

foto: FB/Sławomir Mentzen