Tymoszenko i oligarcha żydowskiego pochodzenia spotkali się w … Warszawie! Chcą przejąć władzę na Ukrainie?

Jak podaje radio RMF FM cytując ukraińskie media była premier tego kraju Julia Tymoszenko spotkała się w czwartek 12 lipca Warszawie z ukraińskim oligarchą Ihorem Kołomojskim. Była szefowa rządu w Kijowie i jeden z najbogatszych ludzi na Ukrainie wspierający banderyzm mają planować obalenie obecnego prezydenta tego kraju Petro Poroszenki.

Kołomyjski to nie tylko były gubernator obwodu dniepropietrowskiego zarządzający najważniejszym holdingiem medialnym na Ukrainie oraz wspierający skrajnie nacjonalistyczne i probanderowskie ugrupowania człowiek, ale i prezes Zjednoczonej Wspólnoty Żydowskiej na Ukrainie legitymujący się trzema paszportami: ukraińskim, izraelskim i cypryjskim.

REKLAMA/Advertisement

Jak informuje rmf24.pl, nieznane są szczegóły tego tajemniczego spotkania, ale wiadomo, że Julia Tymoszenko ma kandydować na urząd prezydenta Ukrainy w przyszłorocznych wyborach i jak podaje portal “ma poparcie oligarchy, do którego wiosną pielgrzymowała do Izraela”. Wedle portalu, Tymoszenko i Kołomojski “boją się inwigilacji” i z tego powodu spotkanie odbyło się w Warszawie.

Zastanawiające, czy polskie służby takie jak Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wiedziały i monitorowały przebieg tajemniczej wizyty? Takie sekrety i szemrane spotkania budzą spore wątpliwości i można odnieść wrażenie, że Polska znów, niczym w XVIII wieku staje się terenem, na którym obce państwa prowadzą swoją politykę …

REKLAMA/Advertisement

za: rmf24.pl