Turecki imam: Mężczyźni nienoszący bród mogą powodować grzeszne myśli

Islamski kaznodzieja w Turcji wywołał ostre reakcje, sugerując jednoznacznie że gładkolicych, ogolonych mężczyzn o czasami “nie można odróżnić od kobiet” i mogą oni powodować “nieprzyzwoite myśli”.

Przemawiając w prywatnej stacji religijnej Fatih Medreseleri (Madrasahs) TV w dniu 16 grudnia, imam Murat Bayaral chwalił wszystkich noszących brody.

REKLAMA/Advertisement

– Mężczyźni powinni mieć brody. Jedną z dwóch części ciała oddzielających mężczyzn od kobiet jest broda – powiedział Bayaral. – Na przykład, jeśli widzisz z daleka mężczyznę z długimi włosami, możesz pomyśleć że jest kobietą, jeśli nie ma brody, Teraz kobiety i mężczyźni ubierają się w podobny sposób i – nie daj Boże – możesz być opętany przez nieprzyzwoite, homoseksualne myśli.

O potrzebie noszenia bród mówi kilka hadisów. Hadisy to przypowieści, wypowiedzi proroka Mahometa, które tworzą sunnę (Tradycję) – najważniejsze po Koranie źródło muzułmańskiego prawa szariatu.

REKLAMA/Advertisement

– Wyróżniajcie się od ludzi księgi (Żydów i Chrześcijan). Przycinajcie wąsy i zapuśćcie brody (Sahih Muslim. Przekazane od Abu Umâmah (radhî Allâhu ‘anh))

– Wyróżniajcie się od politeistów (Mushrikîn). Skracajcie wąsy i zapuśćcie brody (al-Buchârî i Muslim. Przekazane od Ibn ‘Umar (radhî Allâhu ‘anh))

REKLAMA/Advertisement

– Mój Pan nakazał mi zapuścić brodę i przycinać wąsy (at-Tabarî, Ibn Sa’d i Ibn Bishrân. Przekazał Abu Hurayrah (radhî Allâhu ‘anh))

za: hurriyetdailynews.com