Trzaskowski zamiast Kidawy-Błońskiej. W sondażu Kantar już na trzecim miejscu [WIDEO]

Według opublikowanego wczoraj wieczorem sondażu Kantar Polska dla Faktów TVN 51 proc. wyborców zagłosowałoby na Andrzeja Dudę, 17 proc. na Szymona Hołownię, 11 proc. na nowego kandydata PO Rafała Trzaskowskiego. Kolejne miejsca należą do Władysława Kosiniaka-Kamysza z 6 proc.,  Krzysztofa Bosaka z 5 proc., Roberta Biedronia – 5 proc., Marka Jakubiaka – 1 proc. pytanych. Stanisław Żółtek, Paweł Tanajno i Mirosław Piotrowski notują zerowe poparcie. “Nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem(am)” odpowiedziało 6 proc. ankietowanych.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany w piątek przez Kantar na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1004 pełnoletnich osób.

Rafał Trzaskowski zamieścił w sieci nagranie skierowane do mieszkańców stolicy.

– Wiem, że część z Was zaskoczyła, a nawet rozczarowała moja decyzja o starcie w wyborach na prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. To była trudna decyzja. Jestem związany z Warszawą od dziecka – tutaj się urodziłem i tutaj wychowałem. Ale startuję w wyborach na prezydenta Rzeczypospolitej, żeby również bronić Warszawy i innych miast, miasteczek i wsi, żeby bronić samorządności – dlatego, że PiS nie znosi samorządów. Będzie chciał zabierać nam pieniądze, tak jak robi to już dzisiaj (…)  Świat się zmienia dla nas wszystkich i kraj się zmienia. Dzisiaj staję przed państwem jako kandydat na prezydenta i biorę na siebie odpowiedzialność walki za demokratyczną Polskę – stwierdził w nim prezydent miasta stołecznego.

REKLAMA/Advertisement