Trzaskowski już jak dawniej – grozi rozwiązaniem Marszu Powstania Warszawskiego [WIDEO]

– Jak państwo wiecie w poprzednich latach wielokrotnie występowaliśmy do sądów o to żeby był zakaz tego typu marszów. Ady jasno się wypowiadały stając po stronie wolności zgromadzeń. Natomiast ja jasno zapowiadam, ze będziemy obserwować ten marsz. Jeżeli pojawią się na nim ewentualnie symbole zakazane polskim prawem, jeżeli się pojawi mowa nienawiści, to natychmiast będziemy reagować – powiedział na konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W sobotę z Ronda Dmowskiego ruszy Marsz Powstania Warszawskiego organizowany przez środowiska narodowe, będący solą w oku władz stolicy jeszcze od czasów Hanny Gronkiewicz-Waltz.

– Tak jak mówiliśmy przed II turą wyborów prezydenckich, tylko dla własnego interesu Rafał Trzaskowski apelował, aby uczestniczyć w marszach organizowanych przez środowiska patriotyczne. Już wtedy mówiliśmy, a teraz wszyscy widzimy, że były to pozory i cyniczna gra – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Robert Bąkiewicz ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.  – Marsz ma upamiętnić walczących w 1944 roku i wszystkich tych, którzy w tej strasznej tragedii narodowej zginęli choćby jako cywile. – Istnieją obawy, że urzędnicy miasta, tak jak w poprzednich latach, pod byle pretekstem będą starali się nasz marsz rozwiązać. Tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w marszu i upamiętnienia daty, która jednoczy wszystkich Polaków. Postępowanie Trzaskowskiego obrazuje, że oni stoją przeciwko wspólnocie i państwu narodowemu, historii, polskiej kulturze i tradycji.

REKLAMA/Advertisement