“Sprawcy pandemii muszą być zatrzymani i pociągnięci do odpowiedzialności”. Padają konkretne nazwiska [WIDEO]

– Pojawiły się doniesienia o ludziach, rzekomo zainfekowanych koronawirusem, którzy celowo próbują zarazić jak najwięcej ludzi – mówi w opublikowanym w weekend nagraniu László Toroczkai, przywódca nacjonalistycznej Naszej Ojczyzny (Mi Hazánk Mozgalom).

– Teraz wiemy, że epidemia koronawirusa zniweluje polityczną równowagę sił, spowoduje ogromne szkody gospodarcze w krajach, które są nią dotknięte. Nie można więc wykluczyć, że epidemia została sztucznie rozpętana lub sztucznie rozprzestrzeniona, a nawet stoją za nią tajne służby, państwa lub rządy – stwierdza Węgier.

REKLAMA/Advertisement

Po przedstawieniu różnych, krążących w internecie teorii na temat sprawstwa, polityk węgierski formułuje własną.

László Toroczkai uważa, że to Tedros Adhanom Ghebreyesus – dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Ursula von der Leyen – przewodnicząca Komisji Europejskiej są osobiście odpowiedzialni za zaniedbanie lub celowe niszczenie gospodarek Europy i spowodowanie śmierci tysięcy Europejczyków.

REKLAMA/Advertisement

– Dlatego kiedy kryzys się skończy, sprawcy muszą zostać zatrzymani i pociągnięci do odpowiedzialności – dodał polityk.

Przypomniał, że chociaż Mongolia i Rosja, sąsiadujące z Chinami, zamknęły wspólną granicę już w styczniu, KE ogłosiła zamknięcie zewnętrznych granic Unii Europejskiej dopiero 17 marca. Innymi słowy, podobnie jak w 2015 r. gdy wybuchł kryzys migracyjny, przywódcy UE pozostawili otwarte granice bloku. Toroczkai stwierdził, że w tej sytuacji nie można nie zauważyć, że imigranci są ważniejsi dla obecnych przywódców UE niż Europejczycy.

REKLAMA/Advertisement

Jednocześnie wydaje się, że WHO ciężko pracowała, aby roznieść epidemię z Chin, ponieważ ogłosiła 29 lutego, że jest przeciwna jakimkolwiek ograniczeniom w podróżowaniu i handlu z Chinami. 

– Światowa Organizacja wydała zalecenia, aby każdy mył ręce i chusteczką podczas kichania – dodał László Toroczkai.