Timmermans atakuje Węgry i nacjonalistów: Chcą mieć kontrolę nad ludźmi, wykorzystując do tego strach

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który jest także liderem socjaldemokratycznych list w wyborach do Parlamentu Europejskiego w czasie swojej wizyty w Budapeszcie, gdzie wystąpił na zjeździe Węgierskiej Partii Socjalistycznej (MSZP) agresywnie zaatakował nacjonalistów, próbując straszyć opinię publiczną ugrupowaniami o narodowych poglądach.

– Nacjonaliści chcą przepisać na nowo historię dla własnych celów – atakował i oskarżał działaczy partii i ruchów narodowych o to, że „chcą stworzyć mechanizmy kontrolowania teraźniejszości i przyszłości”.

REKLAMA/Advertisement

– Jeśli będą kontrolować historię, będą mogli kontrolować środki komunikacji i świat biznesu. Chcą mieć kontrolę nad ludźmi, wykorzystując do tego strach – straszył Timmermans będący liderem europejskich socjalistów i demokratów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Holenderski wiceszef KE stwierdził, że w maju „zdecyduje się, czy powstanie solidarna Europa”. Stwierdził, że niezwykle ważne są interesy mniejszości i wezwał do ochrony „wolności akademickiej, wolności prasy i organizacji pozarządowych” z pewnością odnosząc się do węgierskiego pakietu ustaw “Stop Soros”, które ukróciły działania organizacji pozarządowych kontrolowanych i dotowanych przez amerykańskiego miliardera żydowsko-węgierskiego pochodzenia George’a Sorosa, z którym Timmermans nie ukrywa ciepłych relacji.

REKLAMA/Advertisement

za: onet.pl