Timmermans kandydatem socjalistów na szefa KE. Zapowiada: “Nie opuszczę narodu polskiego!”

Frans Timmermans – wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej znany z wyjątkowo antypolskiego nastawienia został wybrany kandydatem partii socjalistycznych na stanowisko szefa KE. Europejska lewica wybrała Holendra przez aklamację, ten w swoim przemówieniu zapowiedział walkę z nacjonalizmem i populizmem oraz stwierdził, że “nie opuści narodu polskiego”.

Holenderski eurokrata ewidentnie obawia się zmiany układu sił w Parlamencie Europejskim i próbował straszyć opinię publiczną typowymi dla lewicy zaklęciami i ostrzeżeniami przed populizmem i nacjonalizmem.

REKLAMA/Advertisement

– Te wybory będą wyborami o duszę Europy, ponieważ będziemy wybierać czy chcemy podążać ścieżką demokracji, praworządności i poszanowania praw podstawowych, czy też nie – stwierdził.

Timmermans zaatakował również Węgry i Polskę mówiąc o instrumentalizowaniu lęków obywateli, zniewalaniu mediów czy utrudnianiu działalności organizacjom pozarządowym oraz zmuszaniu uniwersytetów do opuszczania kraju – te ostatnie wzmianki tyczyły się Węgier i usunięcia z tego kraju Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego sponsorowanego przez George’a Sorosa.

REKLAMA/Advertisement

– Powinniśmy zadać sobie pytanie, czy demokracja opiera się tylko na rządach większości? To demokratura. Demokracja jest także poszanowaniem mniejszości – dodał.

Zapowiedział również, że dalej będzie walczył o praworządność w Polsce i wystosował wobec naszego kraju “uroczystą obietnicę”:

REKLAMA/Advertisement

– Nigdy nie opuszczę narodu polskiego w jego walce o demokrację, wolność i praworządność. (…) Zwyciężymy nie ze względu na moją determinację, ale dlatego, że Polacy sami chcą być Europejczykami – zaznaczył.

za: dw.com.pl