Terrorysta z Londynu był uczniem imama, który obiecywał wprowadzenie szariatu w Polsce [WIDEO]

Usman Khan – terrorysta zastrzelony wczoraj na London Bridge, a z którym walkę podjął m.in. pracujący w brytyjskiej stolicy polski kucharz – był ideowym wychowankiem Anjema Choudary’ego, jak podał dziennik “The Daily Telegraph”.

Polacy zapoznali się szerzej z osławionym “kaznodzieją nienawiści” po sławetnym wywiadzie dla “Faktów” TVN.

REKLAMA/Advertisement

– Pewnego dnia prawo szariatu zostanie wprowadzone także w Polsce, bo wierzymy, że należy usunąć wszystkie opresyjne reżimy. Jeśli rządzi wami ktoś inny niż Allah, to jest to forma ucisku. Dzięki naszej polityce i ten wasz reżim zostanie usunięty, a ludzie będą szczęśliwsi. W Polsce macie rządy liberalnej demokracji, a w tym nie ma żadnych mocnych, trwałych wzorców. Wszystko wynika u Was z rozdziału państwa od Allaha – przekonywał imam.

Analityk i pracownik naukowy Centrum Radykalizacji i Terroryzmu think tanku Henry Jackson Society dr Paul Stott podał, że Khan który został skazany na więzienie za spisek mający na celu zamach bombowy na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych, miał prywatny numer telefonu komórkowego Anjem Choudary’ego zapisany w swoim telefonie w chwili aresztowania

REKLAMA/Advertisement

– Usman Khan był lojalnym i integralnym członkiem wewnętrznego kręgu Choudary’ego i wiemy, że był bardzo ceniony przez niego – powiedział dr Stott.

Choudary, skazany za wspieranie tak zwanego Państwa Islamskiego, został w październiku ub.r. warunkowo zwolniony z więzienia.

REKLAMA/Advertisement

za: telegraph.co.uk