Szwedzcy narodowcy wstrzymali pochód Gay Pride w Sztokholmie [WIDEO]

Nacjonaliści z Nordisk Ungdom (Młodzieży Nordyckiej), organizacji goszczącej regularnie na Marszu Niepodległości, zablokowali wczoraj przemarsz parady homoseksualistów na skrzyżowaniu ulic Sturegatan i Karlavägen w centrum szwedzkiej stolicy. Kilka osób zostało aresztowanych potem przez policję.

– W sobotę 5 sierpnia po raz kolejny na ulicach Sztokholmu pojawił się doroczny Gay Pride Parade, który przyciąga ponad pół miliona widzów i około 45 tys. uczestników. Parada jest wspierana przez wszystkie partie parlamentarne i jest postrzegana jako oczywistość w otwartym szwedzkim społeczeństwie – pisze w przesłanym nam oświadczeniu rzecznik NU, Fredrik Hagberg.

REKLAMA/Advertisement

– Celem homolobby jest stopniowe osłabianie tradycyjnych norm i wartości. Jest to szczególnie widoczne w seksualizacji dzieci, które zarówno lobby gejów jak i organizatorzy Pride ciągle starają się normalizować, a następnie – czystą pedofilię. W tym roku Pride jest skierowany już do uczestników w wieku od 13 lat – informuje Hagberg. – My w Nordisk Ungdom zawsze będziemy walczyć o prawa dzieci. Chcemy wykorzystać dzisiejszą akcję protestacyjną, aby pokazać że nadal istnieją w naszym kraju Szwedzi, którym zależy na tradycyjnych wartościach i obronie dzieci. Dziś przeprowadziliśmy akcję protestacyjną przeciwko pedofilii, a następnie zaatakowani zostaliśmy przez zamaskowanych ekstremistów lewicowych – a potem nawet policję.

REKLAMA/Advertisement