Szwecja: Somalijczyk za gwałt i grożenie zabójstwem 13-letniej dziewczynki skazany na 150 godzin prac społecznych

17-letni somalijski migrant został skazany na … 150 godzin prac społecznych po dokonaniu gwałtu na 13-letniej dziewczynce. Po seksualnym wykorzystaniu dziecka groził jej i grożąc zabiciem, że poderżnie jej gardło i roztrzaska głowę, jeśli zgłosi przestępstwo. Dodatkowo zagroził także świadkowi – informuje portal samnytt.se, związany z prowadzącymi w sondażach umiarkowanymi narodowcami z partii Szwedzcy Demokraci.

– Krzyknął, że ją zabije – wspomina świadek. – Potem Somalijczyk powiedział, że zgwałci jej matkę, a potem zabije ją i jej rodzinę.

Somalijczyk zaprzeczył groźbom śmierci, a także gwałtowi, który miał miejsce w łazience dla osób niepełnosprawnych. Ponieważ somalijski bandyta jest nieletni, sędzia skazał go jedynie na prace społeczne, a nie na … dwa lata więzienia, które otrzymałby gdyby miał 18 lat. Nie do końca jednak wiadomo, czy faktycznie jest w takim wieku. W Szwecji pojawiły się kontrowersje dotyczące migrantów, którzy twierdzili, że są młodsi niż faktycznie, aby uniknąć skazywania jako dorosłych za przestępstwa.

REKLAMA/Advertisement

Gwałtowny wzrost przemocy ze strony gangów migrantów w Szwecji nasilił się do tego stopnia, że ​​nawet państwowa firma pocztowa ogłosiła ostatnio, że ​​nie może już dostarczać paczek na obszarach zamieszkanych przez nich czyli tzw. stref no-go.

za: samnytt.se

REKLAMA/Advertisement