Szef Pentagonu zaprzecza informacjom agencji prasowych: “Stany Zjednoczone nie planują militarnego wycofania się z Iraku “

– Stany Zjednoczone nie planują militarnego wycofania się z Iraku – powiedział dzisiaj wieczorem dziennikarzom sekretarz obrony Mark Esper po doniesieniach Reutersa i innych mediów o dostarczonym irackiemu dowództwu liście o wycofaniu się oddziałów US Army z tego kraju a który miał napisać szef sił koalicyjnych.

– Nie podjęto żadnej decyzji o opuszczeniu Iraku – powiedział Esper zapytany o list, dodając że nie ma również planów przygotowania się do wyjazdu.

– Nie wiem, co to za list… Próbujemy dowiedzieć się, skąd on pochodzi, co to jest. Ale nie podjęto żadnej decyzji o opuszczeniu Iraku. Kropka – dodał.

REKLAMA/Advertisement

Esper dodał, że Stany Zjednoczone są nadal zaangażowane w zwalczanie Państwa Islamskiego w Iraku, wraz z sojusznikami i partnerami Ameryki.

Razem z gen. Markiem Milley – szefem kolegium połączonych szefów sztabów US Army, mieli poinformować, że list jest autentyczny ale był jedynie projektem i został wysłany “przez pomyłkę”.

REKLAMA/Advertisement