Szef MEN o powrocie uczniów do szkół: “Decyzja premiera, także przy naszych sugestiach”

Od dzisiaj w szkołach trwają zajęcia opiekuńcze dla klas I-III. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w wywiadzie dla se.pl powiedział jak ma wyglądać dalszy powrót uczniów do placówek naukowych.

– To już będzie decyzja podejmowana przez pana premiera, także przy naszych sugestiach – moich jako ministra edukacji i ministra zdrowia. Zobaczymy, jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiczna i na podstawie aktualnych danych rząd będzie podejmował stosowne decyzje. Póki co uruchomiliśmy już konsultacje – najpierw dla absolwentów i uczniów ostatni klas szkół podstawowych i średnich, a potem także dla uczniów pozostałych klas. Na razie jest więc możliwość konsultacji, a w ciągu najbliższych dni podejmiemy decyzję, co dalej – mówił Piontkowski, a pytany o nowy rok szkolny odpowiedział.

REKLAMA/Advertisement

– Dla wszystkich byłoby dobrze, gdybyśmy mogli wrócić do tradycyjnych zajęć w szkołach. Zdalne nauczanie nie jest w stanie do końca zastąpić bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem. Mam nadzieję, że sytuacja po wakacjach będzie na tyle stabilna, że będzie można wrócić do normalnych zajęć w szkołach – dodał.