Szef irańskiego MSZ broni prawa do karania śmiercią homoseksualistów: Nasze społeczeństwo ma zasady moralne i zgodnie z tymi zasadami żyjemy

Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif w poniedziałek powołał się na zasady moralne, gdy zapytano go, dlaczego Iran wykonuje wyroki śmierci na homoseksualistach.

Na konferencji prasowej w stolicy Iranu, przeprowadzonej wspólnie ze swoim niemieckim odpowiednikiem – Heiko Maasem, Zarif został poproszony przez reportera “Bild” – Paula Ronzheimera o uzasadnienie stosowania kary śmierci w takich przypadkach

REKLAMA/Advertisement

– Nasze społeczeństwo ma zasady moralne i zgodnie z tymi zasadami żyjemy – odpowiedział szef MSZ. – Są to zasady moralne dotyczące zachowania ludzi w ogóle. A to dlatego, że prawo jest przestrzegane i stosujemy się do praw.

Homoseksualizm od powstania Islamskiej Republiki Iranu jest nielegalny. Aktywność seksualna osób tej samej płci podlega karze pozbawienia wolności, karom cielesnym lub egzekucji. Co ciekawe, gdy ludzie mogą legalnie “zmienić płeć” – a liczba takich operacji w Iranie jest mniejsza jedynie od przeprowadzanych w Tajlandii. Bywa, że władze przymuszają do nich homoseksualistów. Operacje “zmiany płci” są częściowo wspierane finansowo przez państwo.

REKLAMA/Advertisement

Niektórzy działacze na rzecz praw człowieka i przeciwnicy rządu w Teheranie twierdzą, że od 1979 r. w Iranie dokonano egzekucji od 4 do 6 tys. gejów i lesbijek za przestępstwa związane z ich orientacją seksualną.

za: businessinsider.com

REKLAMA/Advertisement

(18+) Publiczna egzekucja trzech pedofilów – najpierw ich rozstrzelano, a potem ciała powieszono na dźwigu [WIDEO]