13 lipca 2024
Sprawy narodowe

Szczepek: “Gazeta Wyborcza” od lat kłamie i manipuluje

„Antyfaszystowskie” stowarzyszenie Nigdy Więcej we współpracy z „Gazetą Wyborczą” przypuściło kolejny atak na stację Media Narodowe – medialny projekt Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Raport pełen jest oskarżeń, które zespół redakcyjny z Robertem Bąkiewiczem uważa za bezzasadne.

– Chcemy stawiać kolejne kroki, nadawać jeszcze więcej programów na żywo, poszerzyć naszą ofertę programową i oczywiście wejść do sieci kablowych. Ten atak odbieram w właśnie w tym kontekście. Trzeba też zauważyć, że odbyło się to w bardzo skoordynowany sposób, co nie powinno jednak do końca dziwić, ponieważ prof. Rafał Pankowski z “Nigdy Więcej” jest pupilkiem “Gazety Wyborczej” i TVN-u oraz etatowym antyfaszystą – tak wyjaśnił powody publikacji raportu w rozmowie z „Do Rzeczy” Robert Bąkiewicz.

– Jak zwykle, znając środowisko „Gazety Wyborczej” i sektor pozarządowy związany z tym medium po prostu manipuluje. Dla „GW” wszystkie postawy propolskie, polski patriotyzm, miłość do Ojczyzny, wspieranie Wojska Polskiego: dla tego środowiska wszystko to jest faszyzmem – mówił w programie Michała Jelonka stały gość Mediów Narodowych, Artur Szczepek z Instytutu im. Romana Rybarskiego. – Generalnie każdy pogląd, który jest niezbieżny z linią redakcyjną „Gazety Wyborczej” i tego typu mediów, jest dla nich faszyzmem.

– „Gazeta Wyborcza” kłamie. Jeżeli ktoś twierdzi, że jest inaczej, zachęcam do oglądania Mediów Narodowych i przekonania się, jak wygląda przekaz redakcyjny – dodał.

Szczepek podkreślił, że Media są telewizją dbającą o pluralizm, którego zdecydowanie brakuje adwersarzom.