Szatański naród

Mamy przyjemność poinformować Państwa o przedsprzedaży książki autorstwa Curzio Nitoglia „Macie diabła za ojca”. Ta niezwykła pozycja, wydana dzięki staraniom Wydawnictwa 3DOM, w nowy i odkrywczy sposób porusza temat stosunków Kościoła Katolickiego do judaizmu na przestrzeni stuleci. Autor, przywołując liczne teksty biblijne i historyczne wyjaśnia, dlaczego judaizm od zawsze stoi w kontrze do katolicyzmu.

Współczesnemu człowiekowi może wydawać się dziwnym i niezrozumiałym, że obie religie uznające Stary Testament nigdy nie dojdą do porozumienia. Nitoglia wyczerpująco odpowiada na pytanie, dlaczego dwie religie wywodzące się ze wspólnego źródła są sobie tak wrogie. Żydzi odrzucili bowiem Jezusa Chrystusa, nie uznając go za swojego Pana i Zbawiciela. Podążając za słowami autora czytelnik musi odpowiedzieć sobie na pytanie – czy odrzucając Syna Bożego, żydzi nie stali się w rzeczywistości narodem szatańskim? Czy możliwe jest bowiem aby, odrzucając Boga, pozostali wiernym Mu narodem wybranym?

Nitoglia nie poprzestaje na wyjaśnieniu, dlaczego żydzi stali się wyznawcami ojca kłamstwa. Autor przywołuje także dawno zapomnianą i odrzuconą postawę przedsoborowego Kościoła wobec narodu niegdyś wybranego. Rozpatrując kwestię stosunków katolicko-żydowskich, Curzio Nitoglia porusza się po wielu płaszczyznach – od politycznej, przez ekonomiczną i etniczną. Ostatecznie udowadnia również, w jak wielkim błędzie żyją wyznawcy talmudycznego judaizmu.

„Macie diabła za ojca” stanowi kompendium wiedzy na temat relacji Kościoła Katolickiego i judaizmu sprzed czasów ekumenicznego milczenia. Autor w sposób dobitny i odważny ukazuje naturę Kościoła, spadkobiercy umiłowanego Izaaka – oraz judaizmu, pysznego potomka Izmaela. Jak bowiem wskazują słowa Przedmowy, to Izmael chełpił się swoim pochodzeniem z lędźwi Abrahama. Jednakże to nie w nim, a w pokornym Izaaku, zrodzonym cudownie z bezpłodnej Sary, Bóg znalazł upodobanie. Nadzieją dla żydów nie jest zatem ich pochodzenie, a porzucenie drogi wyznawców szatana i zjednoczenie się z Chrystusem.

Z dumą i radością przekazujemy zatem Państwu informację o przedsprzedaży tej niezwykłej, bezprecedensowej pozycji. Wierzymy, że „Macie diabła za ojca” już wkrótce zagości w Państwa bibliotekach i gorąco zachęcamy do zapoznania się z pozycją w przedsprzedaży: https://3dom.pro/18778-macie-diabla-za-ojca-curzio-nitoglia-kubek-gratis.html

REKLAMA/Advertisement