Świdnica: Wielkie wzburzenie i tłum przed prokuraturą. Podejrzany o zabójstwo 10-latki przesłuchany [WIDEO]

Tłum liczący około 200 osób zgromadził się przed Prokuraturą Okręgową w Świdnicy, gdzie przesłuchano 22-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki. Policja, aby zapobiec próbom linczu wyprowadziła go bocznymi drzwiami.

Podejrzany został zatrzymany wczoraj wieczorem na Dolnym Śląsku. Po godz. 20 doprowadzono go na przesłuchanie, a na tę wiadomość obok budynku zaczęli się gromadzić ludzie, którzy czekali na wyprowadzenie aresztowanego.

Policjanci wyprowadzili go bocznym wyjściem ok. 1 w nocy. Wówczas wciąż było wielu zgromadzonych, którzy skandowali “kara śmierci”. Poleciały też kamienie, a policja by odwrócić uwagę wzburzonych mieszkańców wyszła w ich kierunku z tarczami, udając, że osłaniają podejrzanego.

Dziennikarz WP Sylwester Ruszkiewicz podaje, że powodem okrutnego zabójstwa 10-letniej Kristiny była zazdrość. Sprawca miał zakochać się w matce dziewczynki i widział w niej przeszkodę do zrealizowania tego celu. Znał ofiarę, wsiadła z nim do samochodu, a potem wywiózł ją 5 km od domu i brutalnie zamordował zadając 32 ciosy nożem. Dziewczynka została znaleziona 13 czerwca, gdy zaginęła. Wracała do domu w miejscowości Mrowiny, a ciało odnaleziono w lesie w Pożarzysku.

za: wp.pl, youtube.com

REKLAMA/Advertisement

 

(18+) Publiczna egzekucja trzech pedofilów – najpierw ich rozstrzelano, a potem ciała powieszono na dźwigu [WIDEO]