REKLAMA

REKLAMA

Straż Marszu Niepodległości będzie sprawdzać treści zamieszczane na transparentach

540

– Jutro o 14:00 Marsz Niepodległości 2019. Zrobimy wszystko, aby nikt nie zakłócił tego pięknego święta. Zorganizowaliśmy specjalne punkty kontroli transparentów, Straż Marszu Niepodległości jest w pełnej mobilizacji, na miejscu będą także obserwatorzy z Ordo Iuris – poinformował dzisiaj na Twitterze Robert Bąkiewicz.

Wcześniej na konferencji prasowej przyznał, że “nie ma możliwości, byśmy każdy transparent sprawdzili”.

REKLAMA

– Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by żadne treści niezgodne z prawem na Marszu Niepodległości się nie pojawiły – powiedział.

Wspomnianych punktów kontroli transparentów ma być dwa. Uczestnicy Marszu proszeni są, by zgłaszali się do tych punktów w celu upewnienia się, czy transparent jest dopuszczalny.

REKLAMA

Reklama

Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapewnił też, że chce doprowadzić do końca bulwersującą sprawę braku zezwolenia na odprawienie Mszy Świętej przed przemarszem. Sprawa może trafić nawet do Stolicy Apostolskiej.

– Nie może być, że od trzech lat organizatorzy na prośby uczestników żebrzą, by msza święta w tradycyjnym rzymskim rycie mogła się odbyć w kościołach i taka prośba nie jest wysłuchana – oświadczył.

REKLAMA