Straż Marszu Niepodległości będzie sprawdzać treści zamieszczane na transparentach

– Jutro o 14:00 Marsz Niepodległości 2019. Zrobimy wszystko, aby nikt nie zakłócił tego pięknego święta. Zorganizowaliśmy specjalne punkty kontroli transparentów, Straż Marszu Niepodległości jest w pełnej mobilizacji, na miejscu będą także obserwatorzy z Ordo Iuris – poinformował dzisiaj na Twitterze Robert Bąkiewicz.

Wcześniej na konferencji prasowej przyznał, że “nie ma możliwości, byśmy każdy transparent sprawdzili”.

REKLAMA/Advertisement

– Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by żadne treści niezgodne z prawem na Marszu Niepodległości się nie pojawiły – powiedział.

Wspomnianych punktów kontroli transparentów ma być dwa. Uczestnicy Marszu proszeni są, by zgłaszali się do tych punktów w celu upewnienia się, czy transparent jest dopuszczalny.

REKLAMA/Advertisement

Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapewnił też, że chce doprowadzić do końca bulwersującą sprawę braku zezwolenia na odprawienie Mszy Świętej przed przemarszem. Sprawa może trafić nawet do Stolicy Apostolskiej.

– Nie może być, że od trzech lat organizatorzy na prośby uczestników żebrzą, by msza święta w tradycyjnym rzymskim rycie mogła się odbyć w kościołach i taka prośba nie jest wysłuchana – oświadczył.

REKLAMA/Advertisement