STOP447 w Sejmie. Bąkiewicz: “Nie rozumiecie, że cały świat postrzega nas jako bandytów, jako ludzi którzy są współwinowajcami?” [WIDEO]

Nadszedł dzień, w którym podczas obrad Sejmu doszło do pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy “STOP447”. Pod projektem ustawy przeciw bezprawnym roszczeniom organizacji żydowskich podpisało się przeszło 200 tysięcy obywateli. Sprawozdawcą projektu był Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości oraz Rot Niepodległości.

– Obecna dramatyczna sytuacja zagrożenia społecznego i ekonomicznego wywołana pandemią koronawirusa pokazuje, że nawet nierealne scenariusze mogą się ziścić.  Tymczasem nasz projekt dotyczy scenariusza bardzo realnego. Ewentualna realizacja przez polski rząd bezpodstawnych roszczeń oznaczałaby gospodarcze i społeczne trzęsienie ziemi – mówił prezes Bąkiewicz. 

– Niezależnie od pańskich intencji stanowisko to nie jest stanowiskiem państwa polskiego i nie ma skutków prawnych – stwierdził, zwracając się do szefa Prawa i Sprawiedliwości. – Domagamy się, aby państwo polskie przyjęło godne i jasne stanowisko w tej sprawie. Uważamy, że uchwalenie tej ustawy jest moralnym obowiązkiem przedstawicieli władz. Jako suwerenny naród nie musimy się nikomu tłumaczyć. Zbyt mało wsłuchujecie się w głosy Polaków a za dużo wsłuchujecie w głosy z zewnątrz. Ta ustawa nie jest skierowana przeciwko żadnej mniejszości.

– Jeśli dzisiaj polski Sejm naprawdę nie podejmie rzeczowych działań w obronie przed tymi roszczeniami, które są naprawdę niebezpieczne, straci szansę do tego, aby się przed tym realnie bronić. To jest test na waszą polskość. To jest test na wasze sumienia. To jest test na to, czy myślicie o Polsce czy myślicie pod presją innych państw, innych mocarstw. To nie jest ustawa Konfederacji. To nie jest ustawa polityczna, tak jak próbujecie nam to tutaj zarzucić. To jest ustawa zwykłych obywateli. Ludzi, którzy się martwią o swoje domy, o swój dobytek i przyszłość – wyjaśniał Bąkiewicz. – Nie rozumiecie, że cały świat postrzega nas jako bandytów, jako ludzi którzy są współwinowajcami? Jeśli dziś Sejm nie podejmie działań to stracimy szansę przed realną obroną. To test na waszą polskość.

REKLAMA/Advertisement