Starcie Trumpa i Thunberg w Davos: “Musimy odrzucić proroków zagłady! Ci alarmiści zawsze żądają jednej i tej samej rzeczy” [WIDEO]

W lekko zawoalowanym (ale jasno odczytanym przez media na całym świecie) ataku na Gretę Thunberg w dniu otwarcia Światowego Forum Ekonomicznego w Davos,  Donald Trump uderzył w ekologów „alarmistów” i „proroków zagłady” w cienko zawoalowanym ataku na Gretę Thunberg w dniu otwarcia Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

– Musimy odrzucić proroków zagłady. To nie czas na pesymizm, tylko na optymizm – stwierdził prezydent USA.

Tłumaczył, że dzisiejszy trend to nie nowość, bo już w latach 60-tych ub.w. straszono przeludnieniem świata, w kolejnej dekadzie klęską głodu a potem wyczerpaniem się złóż ropy naftowej.

REKLAMA/Advertisement

– Ci alarmiści zawsze żądają jednej i tej samej rzeczy: władzy absolutnej, by dominować, przekształcać i kontrolować każdą część naszego życia. Nigdy nie pozwolimy radykalnym socjalistom zniszczyć naszej gospodarki, naszego kraju lub wykorzenić naszej wolności – obiecywał prezydent.

Prezydent USA przekonywał, że już „czas na optymizm” a on sam jest „wielkim wyznawcą środowiska”. Młoda Szwedka poddała w wątpliwość jego obietnice, zwłaszcza te dotyczące masowego sadzenie drzew, które faktycznie nie ruszyło z miejsca.

REKLAMA/Advertisement