Starachowice (świętokrzyskie): Libijczyk napadł na 59-letnią Polkę

Starachowiccy policjanci w niespełna godzinę od rozboju zatrzymali 23-letniego Libijczyka, który w nocy z wtorku na środę, napadł na 59- letnią mieszkankę Starachowic zabierając jej torebkę, w której miała pieniądze i dokumenty. Za czyn grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę, przed północą dyżurny starachowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic w Starachowicach nieznany mężczyzna napadł na 59- letnią kobietę. W wyniku rozboju pokrzywdzona straciła torebkę, w której miała dokumenty, pieniądze w kwocie ponad 1700 złotych i telefon. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach po zebraniu niezbędnych informacji rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Niespełna godzinę po zdarzeniu, na jednej z sąsiednich ulic stróże prawa zauważyli mężczyznę, który rysopisem odpowiadał sprawcy. 23- latek został zatrzymany.

REKLAMA/Advertisement

W czwartek Sąd Rejonowy w Starachowicach zastosował wobec 23- letniego Libijczyka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. PK

REKLAMA/Advertisement

za: policja.pl

Czytaj również:
Gadowski: Warszawa pełna jest Hindusów, ludzi z Bangladeszu, Pakistanu, Nepalu oraz Arabów [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

Pruszków (mazowieckie): Muzułmańskie dzieci odmówiły składania wyjaśnień chcącym ich przesłuchać policjantom